Drodzy Forumowicze,

w tym roku mija 10 lat funkcjonowania forum. Późną wiosną 2005 r. pojawiła się inicjatywa i jej pierwszy, prowizoryczny silnik. Kilka miesięcy później była już nowa domena, serwer, system, grafika, pierwsi użytkowcy, którzy założyli konta i napisali wiadomości. 10 lat to dużo i mało. W skali czasu jaką zwykle operujemy jako archeolodzy to bardzo niewiele. Jeśli jednak uświadomimy sobie, że pierwsze polskie portale internetowe powstały w 1995 roku, można powiedzieć, że połowa tej epoki jest także nasza.

Podsumowując ten okres, bo przecież każda rocznica to czas podsumowań, trzeba zaznaczyć, że zaczynaliśmy jako studenci, w niewielkiej grupie, nieświadomi pojawiających się po drodze trudności, zarówno technicznych, jak i tych życiowych na naszej zawodowej drodze. Obecnie jesteśmy w innym miejscu, z inną wiedzą, umiejętnościami, skupiając uwagę na innej problematyce. Przez ten czas zawsze cieszyły nas wszelkie drobne sukcesy. Forum, wśród archeologów, studentów i sympatyków, dość szybko stało się dynamiczną i rozpoznawalną platformą wymiany informacji. Jako Archeolodzy.org patronowaliśmy kilkunastu mniejszym i większym wydarzeniom wspierając je promocją, miejscem serwerowym czy skromnym banerem na głównej stronie. Forum to jednak przede wszystkim Wy! Serdecznie dziękujemy za wszystkie dyskusje, zarówno te bardzo merytoryczne, zawierające wiele mądrych uwag, praktycznych informacji i odnośników, jak i te emocjonalne w tematach budzących większe kontrowersje.

Przed nami nowy etap. Uznaliśmy, że 10 lat to dobry moment zmianę. Nadchodzi dla nas czas intensywnej pracy nad nową formułą, która zastąpi dotychczasową działalność strony. W najbliższych tygodniach forum zostanie zamknięte, zniknie również dostęp do zawartych treści. Z dużą dozą optymizmu patrzymy w przyszłość, prosimy więc - nie usuwajcie odnośnika do Archeolodzy.org ze swoich zakładek.

Serdecznie dziękujemy za te wspólne 10 lat, życząc Wam pomyślności, spełnienia zawodowego i wielu wspaniałych odkryć. Wierzymy, że to nie koniec naszej wspólnej przygody z archeologią.

Archeolodzy.org

Goci
Idź do strony 1, 2  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Archeolodzy.org Strona Główna -> Epoka metali
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ania

PostWysłany: 20 Paź 2008, 12:23    Temat postu: Goci Odpowiedz z cytatem

witam.bardzo chciałabym nawiązać kontakt z kimś kto dużo wie o Gotach. trochę szukałam ,czytałam ale nie znalazłam dużo na temat ich religii ,obrzędów.szukam jakieś strony o stelach nagrobnych i jakiegoś opisu ich wyglądu -chodzi o stele Gotów oczywiście. jak one były umiejscawiane ,pionowo ,poziomo ,pod ziemią.
interesuję się tym nie zawodowo tylko własna ciekawość dotycząca przeszłości Kaszub. mieszkam na terenach gdzie otaczają nas kurhany -
Węsiory ,Babie Doły itd.
proszę o pomoc.wiem ,ze są książki o kulturze wielbarskiej i dotyczące pobytu Gotów na terenach pomorza ,ale nie udało mi się ich jeszcze znależć. przynajmniej nie tam gdzie szukałam.

z góry dziękuję za pomoc.pozdrawiam wszystkich.ania
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
A.Kiton

PostWysłany: 20 Paź 2008, 21:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://archeolodzy.org/forum/Goci-na-terenach-Polski-a-w-szczegolnoci-na-Pomorzu-vt379.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Vapnatak

PostWysłany: 21 Paź 2008, 6:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.historycy.org/index.php?showtopic=48544&pid=471631&st=0&#entry471631
http://www.historycy.org/index.php?showtopic=5306
http://www.historycy.org/index.php?showtopic=44167

Przyjemnej lektury. Jeśli maiałabyś jeszcze jakieś pytania, to wal śmiało! Very Happy

vapnatak
ania

PostWysłany: 21 Paź 2008, 16:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki wielkie.wiem że mnie czeka masa lektury.już te strony przeglądałam.myślałam ,ze ktos sie nade mną zlituje i powie mi coś o stelach w skrocie.szukałam w necie ale o stelach Gotów nic nie ma oprócz tych w kamiennych kręgach.
poszukam tych książek.dziękuję za linki.pozdrowienia dla wszystkich.

podpowiedzcie mi proszę ,która z nich jest najciekawsza,najwięcej prawdy i wiedzy,która mnie interesuje? od tej bym zaczeła.
Powrót do góry
Vapnatak

PostWysłany: 21 Paź 2008, 23:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaglądnij do: J. Kmiecińskiego, R. Wołągiewicza, Z. Krzaka, A. Kokowskiego, V. Bierbrauera, O. Hochmanna, E. G. Oxenstierny, H. Wolframa, J. Strzelczyka, J. Kostrzewskiego, A. Nowakowskiego, J. Okulicz - Kozaryn, J. Olulicza, K. Tymienieckiego, G. Labudy.

vapnatak
ninka

PostWysłany: 22 Paź 2008, 18:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

poszukaj tutaj http://alejka.pl/o_nowej_rzezbie.html
Powrót do góry
Vapnatak

PostWysłany: 22 Paź 2008, 19:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tu znajdziesz tytuły publikacji Jerzego Kmiecińskiego, który badał kręgi kamienne w Węsiorach i Odrach:

http://www.pma.pl/wydawnictwa/index.php?strona=cwiadomosci&tom=20

A tu tytuły publikacji Ryszarda Wołągiewicza, który badał kręgi w Grzybnicy:

http://www.pma.pl/wydawnictwa/index.php?strona=cwiadomosci&tom=53

Wspominałem we wcześniejszym poscie o G. Oxenstiernie. Jeśli czytasz po niemiecku, to zdobądź jego książke z roku 1948. Pisze tam o ojczyźnie Gotów w Vertergotlandii i Ostergotlandii. Również dobrze na ten temat pisał V. Bierbrauer i R. Hochman.

vapnatak
ania

PostWysłany: 27 Paź 2008, 17:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziękuję Wam bardzo za pomoc. pozdrawiam wszyskich z forum. ania
Powrót do góry
wojtek k.

PostWysłany: 07 Sty 2009, 11:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
być może kogoś to zaintereuje:

http://www.forum.jacekguzy.pl/felietony/goci_gniazdowi.pdf

Pozdrawiam
Wojciech Kempa
Powrót do góry
Vapnatak

PostWysłany: 07 Sty 2009, 17:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wojtku, czyżbyś pozwalał swój felieton użyć jako publikację naukową aby skompletować bibliografię? Czy tekst posiada stosowną recenzję?

vapnatak
wojtek k.

PostWysłany: 08 Sty 2009, 9:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Vapnatak napisał(a):
Wojtku, czyżbyś pozwalał swój felieton użyć jako publikację naukową aby skompletować bibliografię? Czy tekst posiada stosowną recenzję?

Trudno moją pracę nazwać felietonem. Pod takim linkiem go umieściłem, bo do tego serwera (i w tym konkretnie miejscu) mam nieograniczony dostęp.

Natomiast niniejszą pracę mam zamiar w perspektywie najbliższych miesięcy opublikować. Nie dawałem jej nikomu do zrecenzowania, natomiast jeśli interesuje Cię mój cenzus naukowy, to jestem magistrem historii, absolwentem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Pozdrawiam
Wojciech Kempa
Powrót do góry
Vapnatak

PostWysłany: 08 Sty 2009, 10:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wojtek k. napisał(a):
Nie dawałem jej nikomu do zrecenzowania, natomiast jeśli interesuje Cię mój cenzus naukowy, to jestem magistrem historii, absolwentem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Nie wnikam w to, jaki jest Twój cenzus naukowy. Interesuje mnie to, czy tekst ma wartość naukową. Czy w przyszłości chcesz zrealizować to, aby oddać tekst do recenzji? Po "sąsiedzku" wykłada jeden z najlepszych fachowców od Gotów w Europie. Smile Może warto do niego się wybrać?

vapnatak
wojtek k.

PostWysłany: 08 Sty 2009, 11:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Vapnatak napisał(a):
Interesuje mnie to, czy tekst ma wartość naukową.

Myślę, że sam indywidualnie powinieneś spóbować sobie na to pytanie odpowiedzieć, a nie sugerować się ocenami innych. Ja osobiście nigdy nie sugeruję się recenzjami i generalnie nie przywiązuję do nich większej wagi. Na końcu pracy jest bibliografia - polecam przejrzenie zamieszczonych w niej pozycji. Ważne, by nie uprzedzać się do autorów i nie dzielić ich z góry na "poważnych" i "niepoważnych", bo to pierwszy krok do porażki. Do każdej pozycji można "się przyczepić", ale każda też sporo wnosi do tematu.

Jeśli przypominasz sobie moją ripostę na zdanie kmata na forum historycy.org, który krytycznie wypowiedział się na temat poglądów Andzeja Kokowskiego, dodając, że żadnej jego pracy nie czytał, a powołał się na krytyczne recenzje, to wiesz, o co chodzi. I Tobie, jako starszy o dwadzieścia lat kolega, w tym momencie dokładnie to samo radzę - nie patrz na recenzje, staraj się samemu wyrobić sobie opinię.

A tak na marginesie - nie mieszka prof. Kokowski po sąsiedzku. Owszem, studiowałem w Lublinie, ale było to w latach osiemdziesiątych. Od tamtej pory w Lublinie byłem może kilka, może kilkanaście razy. Mieszkam na drugim końcu Polski.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Vapnatak

PostWysłany: 08 Sty 2009, 12:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wojtek k. napisał(a):

Myślę, że sam indywidualnie powinieneś spóbować sobie na to pytanie odpowiedzieć, a nie sugerować się ocenami innych. Ja osobiście nigdy nie sugeruję się recenzjami i generalnie nie przywiązuję do nich większej wagi. Na końcu pracy jest bibliografia - polecam przejrzenie zamieszczonych w niej pozycji. Ważne, by nie uprzedzać się do autorów i nie dzielić ich z góry na "poważnych" i "niepoważnych", bo to pierwszy krok do porażki. Do każdej pozycji można "się przyczepić", ale każda też sporo wnosi do tematu.

Ja osobiście zawsze zwracam uwagę na bibliografię.

Cytat:

A tak na marginesie - nie mieszka prof. Kokowski po sąsiedzku. Owszem, studiowałem w Lublinie, ale było to w latach osiemdziesiątych. Od tamtej pory w Lublinie byłem może kilka, może kilkanaście razy. Mieszkam na drugim końcu Polski.

Smile Nie miałem na myśli, gdzie prof.. Kokowski mieszka. Chodziło mi o miejsce jego pracy. Jesteś z KUL-u, on jest z UMCS-u. Pomijając juz tą kwestię, że aktualnie mieszkasz na drugim końcu Polski, myślałem, że przejdziesz się do niego z tekstem.
Ale mam alternatywę do Kokowskiego! Prof. Salomon i prof. Nowakowski. Wink

vapnatak
wojtek k.

PostWysłany: 08 Sty 2009, 12:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Vapnatak napisał(a):

Smile Nie miałem na myśli, gdzie prof.. Kokowski mieszka. Chodziło mi o miejsce jego pracy. Jesteś z KUL-u, on jest z UMCS-u. Pomijając juz tą kwestię, że aktualnie mieszkasz na drugim końcu Polski, myślałem, że przejdziesz się do niego z tekstem.
Ale mam alternatywę do Kokowskiego! Prof. Salomon i prof. Nowakowski. Wink

Dzięki za radę Wink

Pozdrawiam
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Archeolodzy.org Strona Główna -> Epoka metali Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: