Drodzy Forumowicze,

w tym roku mija 10 lat funkcjonowania forum. Późną wiosną 2005 r. pojawiła się inicjatywa i jej pierwszy, prowizoryczny silnik. Kilka miesięcy później była już nowa domena, serwer, system, grafika, pierwsi użytkowcy, którzy założyli konta i napisali wiadomości. 10 lat to dużo i mało. W skali czasu jaką zwykle operujemy jako archeolodzy to bardzo niewiele. Jeśli jednak uświadomimy sobie, że pierwsze polskie portale internetowe powstały w 1995 roku, można powiedzieć, że połowa tej epoki jest także nasza.

Podsumowując ten okres, bo przecież każda rocznica to czas podsumowań, trzeba zaznaczyć, że zaczynaliśmy jako studenci, w niewielkiej grupie, nieświadomi pojawiających się po drodze trudności, zarówno technicznych, jak i tych życiowych na naszej zawodowej drodze. Obecnie jesteśmy w innym miejscu, z inną wiedzą, umiejętnościami, skupiając uwagę na innej problematyce. Przez ten czas zawsze cieszyły nas wszelkie drobne sukcesy. Forum, wśród archeologów, studentów i sympatyków, dość szybko stało się dynamiczną i rozpoznawalną platformą wymiany informacji. Jako Archeolodzy.org patronowaliśmy kilkunastu mniejszym i większym wydarzeniom wspierając je promocją, miejscem serwerowym czy skromnym banerem na głównej stronie. Forum to jednak przede wszystkim Wy! Serdecznie dziękujemy za wszystkie dyskusje, zarówno te bardzo merytoryczne, zawierające wiele mądrych uwag, praktycznych informacji i odnośników, jak i te emocjonalne w tematach budzących większe kontrowersje.

Przed nami nowy etap. Uznaliśmy, że 10 lat to dobry moment zmianę. Nadchodzi dla nas czas intensywnej pracy nad nową formułą, która zastąpi dotychczasową działalność strony. W najbliższych tygodniach forum zostanie zamknięte, zniknie również dostęp do zawartych treści. Z dużą dozą optymizmu patrzymy w przyszłość, prosimy więc - nie usuwajcie odnośnika do Archeolodzy.org ze swoich zakładek.

Serdecznie dziękujemy za te wspólne 10 lat, życząc Wam pomyślności, spełnienia zawodowego i wielu wspaniałych odkryć. Wierzymy, że to nie koniec naszej wspólnej przygody z archeologią.

Archeolodzy.org

Odkupie.Książki przydatne w nauce do egzaminów na 1. roku

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Archeolodzy.org Strona Główna -> Ogłoszenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
woozeq

PostWysłany: 06 Sty 2007, 4:15    Temat postu: Odkupie.Książki przydatne w nauce do egzaminów na 1. roku Odpowiedz z cytatem

Chodzi głównie o waszą pomoc w wyodrębnieniu lektur, które muszę przeczytać, by bez problemu zaliczyć pierwszy semestr. Chodzi o Książki do archeologii polski:epoka kamienia(dr. Płonka) i archeologii powszechnej (prof. Burdukiewicz). Wszelkie info na PW. Z góry dzięki.
THEN YOU WIN...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger
magda

PostWysłany: 07 Sty 2007, 22:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wszystkie ksiazki potrzebne do zaliczenia i egzaminu sa dostepne w naszej bibliotece wiec nie ma potrzeby kupna, no chyba ze chcesz nie rozstawac sie z kamieniem o kazdej porze dnia i nocy Wink . najwazniejszy na zaliczenie bedzie ginter& kozłowski, nie wiem dokladnie jakie wam plonka podal ksiazki , ale wydaje mi sie ze ta jest podstawa, a co do egzaminu to tez nie bardzo wiem co najdokladniej sie nauczyc, ale z pewnoscia swiat przed rewolusja neolityczna oraz jego tehnokomleks, zreszta zauwazyłam ze bardzo sie lubuje w sztuce paleolitu wiec chyba na to tez trzeba uwage zwrocic
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kromka

PostWysłany: 11 Sty 2007, 1:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja pokusilabym sie nawet o stwierdzenie, ze wszytskie potrzebne ksiazki mozna dostac bez problemu u pani w ksero, ktora jest niezawodna i duzo bardziej w tym wszytskim zarientowana niz wiekszosc z nas. Wystarczy tylko do niej podejsc, a przed wypowiedzeniem jakiegokolwiek slowa, jakby czytajac w naszych myslach, ona juz uklada sterte popularnych na danym roku kserowek, czekajac jedynie na zaplate Wink

chyba nie ma na co narzekac? a taka droga jest duzo latwiejsza, szybsza i jednak mniej meczaca.. bo jaki jest sens wchodzenia na 4 pietro, tylko po to, aby znalezc jakas publikacje, zaraz schodzic z nia na dol, skoro predzej czy pozniej i tak trafia ona na ksero.. choc ostatnio tego zabraniaja, i dobrze, niech ludzie naucza sie korzystac z biblioteki Wink

i konczac, odpowiem jeszcze na pytanie dotyczace egzaminow - z kamienia Polski tak naprawde nie pamietam co bylo do czytania, a z powszechnego - klasycznie, powtorze za magda, swiat przed rewolucja to podstawa osiagniecia sukcesu! Smile
Powrót do góry
Ebris

PostWysłany: 14 Sty 2007, 22:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przeszukujac allegro w poszukiwaniu swiata przed rewolucja trafilam na inna pozycje pana kozlowskiego, tj 1 tom encyklopedii historycznej swiata pt. prehistoria z 1999. czy ktos wie moze jak to sie ma do swiata przed rewolucja i czy ewentualnie nadaje sie do egzaminu?
Powrót do góry
Max
Administrator

PostWysłany: 15 Sty 2007, 1:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm.. nie spotkalem.. lub chociaz nei kojarze w chwili obecnej. Bierz lepiej Swiat przed rewoloucja neolityczna. Jest wydaniem nowszym. Cena fakt, dosc wysoka, ale ksiazka jest tego warta.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Strati

PostWysłany: 16 Sty 2007, 0:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam oprawione ksero "Epoki Kamienia na Ziemiach Polskich" Kozłowskich oraz "Technikę obróbki..." Gintera. Chętnie oddam w dobre ręce Wink
Michał
Moderator

PostWysłany: 16 Sty 2007, 0:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pamietam jeszcze ksiazke autorstwa Krukowskiego i Milisauskasa, z ktorej przygotowywalem sie na egzamin z neolitu. Z tego co pamietam, swietnie sie ja czytalo. Tak wiec radze sie rowniez na przyszlosc rozejrzec Smile.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
maps

PostWysłany: 15 Lut 2007, 20:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Strati napisał(a):
Mam oprawione ksero "Epoki Kamienia na Ziemiach Polskich" Kozłowskich oraz "Technikę obróbki..." Gintera. Chętnie oddam w dobre ręce Wink

witam,
to ogloszenie jeszcze aktualne?przydaloby mi sie cos z literatury polskiej,bo az wstyd przyznac,ale terminologia w jezyku ojczystym strasznie kuleje...bardziej interesowalaby mnie "Technika obrobki..".A jesli o pierwsza pozycje chodzi-na ile aktualne to wydanie?jesli oferta jeszcze aktualna,swietnie byloby,gdys mi mogla maila wyslac (margo5@gmx.de)-z cena + kosztami przesylki do Niemiec.Z gory dzieki za info.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Michał
Moderator

PostWysłany: 22 Lut 2007, 1:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakby ktos wysylal to tez moge pare kserowanych dorzucic.
Powrót do góry
sensemilia

PostWysłany: 28 Kwi 2007, 20:47    Temat postu: Encyklopedia Historyczna Świata Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o tą encyklopedię to jest caaałkiem spoko. Wszystko fajnie i prosto napisane, ja się przyznam, że korzystam często przed egzaminami. Zaczyna się od antropogenezy...
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Archeolodzy.org Strona Główna -> Ogłoszenia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: