Drodzy Forumowicze,

w tym roku mija 10 lat funkcjonowania forum. Późną wiosną 2005 r. pojawiła się inicjatywa i jej pierwszy, prowizoryczny silnik. Kilka miesięcy później była już nowa domena, serwer, system, grafika, pierwsi użytkowcy, którzy założyli konta i napisali wiadomości. 10 lat to dużo i mało. W skali czasu jaką zwykle operujemy jako archeolodzy to bardzo niewiele. Jeśli jednak uświadomimy sobie, że pierwsze polskie portale internetowe powstały w 1995 roku, można powiedzieć, że połowa tej epoki jest także nasza.

Podsumowując ten okres, bo przecież każda rocznica to czas podsumowań, trzeba zaznaczyć, że zaczynaliśmy jako studenci, w niewielkiej grupie, nieświadomi pojawiających się po drodze trudności, zarówno technicznych, jak i tych życiowych na naszej zawodowej drodze. Obecnie jesteśmy w innym miejscu, z inną wiedzą, umiejętnościami, skupiając uwagę na innej problematyce. Przez ten czas zawsze cieszyły nas wszelkie drobne sukcesy. Forum, wśród archeologów, studentów i sympatyków, dość szybko stało się dynamiczną i rozpoznawalną platformą wymiany informacji. Jako Archeolodzy.org patronowaliśmy kilkunastu mniejszym i większym wydarzeniom wspierając je promocją, miejscem serwerowym czy skromnym banerem na głównej stronie. Forum to jednak przede wszystkim Wy! Serdecznie dziękujemy za wszystkie dyskusje, zarówno te bardzo merytoryczne, zawierające wiele mądrych uwag, praktycznych informacji i odnośników, jak i te emocjonalne w tematach budzących większe kontrowersje.

Przed nami nowy etap. Uznaliśmy, że 10 lat to dobry moment zmianę. Nadchodzi dla nas czas intensywnej pracy nad nową formułą, która zastąpi dotychczasową działalność strony. W najbliższych tygodniach forum zostanie zamknięte, zniknie również dostęp do zawartych treści. Z dużą dozą optymizmu patrzymy w przyszłość, prosimy więc - nie usuwajcie odnośnika do Archeolodzy.org ze swoich zakładek.

Serdecznie dziękujemy za te wspólne 10 lat, życząc Wam pomyślności, spełnienia zawodowego i wielu wspaniałych odkryć. Wierzymy, że to nie koniec naszej wspólnej przygody z archeologią.

Archeolodzy.org

Zaproszenie na Konferencję Bronioznawczą do Łodzi

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Archeolodzy.org Strona Główna -> Wystawy i konferencje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
KatiaDołączył: 28 Lut 2008
Posty: 1

PostWysłany: 28 Lut 2008, 15:48    Temat postu: Zaproszenie na Konferencję Bronioznawczą do Łodzi Odpowiedz z cytatem

Łódź, 20 lutego 2008

Studenckie Bronioznawcze Koło Naukowe „Szare Banderia”
Instytut Archeologii
Wydział Historyczno-Filozoficzny
Uniwersytet Łódzki

Broń i wojna w dziejach człowieka - interdyscyplinarne spotkanie bronioznawcze.

Zapraszamy na I Bronioznawczą Konferencję Studencką, która odbędzie się 17-18 maja 2008 roku.
„Broń i wojna w dziejach człowieka”, to spotkanie osób spoglądających na szeroko pojętą tematykę bronioznawczą z punktu widzenia różnych specjalności i metodyki badawczej charakterystycznej dla różnych epok. Inspiracją i głównym wyznacznikiem charakteru rozważań konferencyjnych jest tom „Arma et Ollae”, dedykowany prof. Andrzejowi Nadolskiemu.
Referat Inauguracyjny wygłosi prof. dr hab. Marian Głosek.

Głównym celem konferencji jest nawiązanie dialogu i porozumienia między badaczami broni pochodzącej z różnych epok historycznych. Zaproszenie skierowane jest do studentów i pracowników naukowych różnych specjalności (np. archeologia, historia, historia sztuki, antropologia, etnologia). Interesują nas zagadnienia związane zarówno z samymi narzędziami walki, jak i ich wytwórczością, organizacją sił zbrojnych, terminologią, specyfiką źródeł oraz metodyką badań. Zachęcamy też do udziału badaczy-amatorów i kolekcjonerów, którzy zachcieliby ukazać nam rezultaty swoich prac. Wszelkie dodatkowe informacje podane zostaną wkrótce w kolejnych komunikatach.

Ważne, wybrane informacje na temat organizacji:

Obrady odbywać się będą w Instytucie Historii, przy ul. Kamińskiego w Łodzi. Na miejscu szatnia, bar, biblioteki, miejsca do spotkań w przerwach między referatami. Na jeden referat przewidziano 30 minut. Ze względu na specyfikę tematu lub wagę wystąpienia czas ten może ulec zmianie przy wcześniejszym uzgodnieniu.
Noclegi (dwa) dla osób spoza Łodzi przewidziano w pokojach gościnnych łódzkich uczelni.
Zapraszamy do przyjazdu w piątek wieczorem, kwestie dotarcia na miejsce spotkania oraz organizację opieki nad gośćmi wyjaśnimy w kolejnych komunikatach.
Spotkanie integracyjno-konwersacyjne, 17 maja w sobotę oraz nieoficjalne, powitalne 16 maja w piątek.
Zapewniamy materiały konferencyjne i materiały informacyjne dotyczące miasta.
Planowana wstępnie opłata konferencyjna – 60zł przeznaczona na cele organizacyjne (trwają pracę nad jej obniżeniem lub zlikwidowaniem).
Przewidujemy wydanie materiałów pokonferencyjnych.
Prezentacja relacji z wystaw organizowanych przez Bronioznawcze Koło Naukowe.
Prezentacje z zakresu archeologii eksperymentalnej.
Kram bibliofilski z wydawnictwami naukowymi i popularno-naukowymi, związanymi z tematyką konferencji.
Serdecznie zachęcamy do prezentacji tematyki referatów w prostej formie posterowej, eksponowanej w hallu budynku Historii.
Wizyty w wybranych, ciekawych miejscach w Łodzi.

Zapraszamy serdecznie do Łodzi, miejsca narodzin polskiego bronioznawstwa, miasta w środku Polski, do którego jest blisko z każdego z najdalszych zakątków Kraju.

Zgłoszenia i tematy referatów (także robocze) prosimy nadsyłać na adres: szarebanderia@wp.pl
Prosimy o wstępne zgłoszenie z proponowanym tematem referatu do 15 marca.
Prosimy o załączenie ogólnych opisów lub streszczeń referatów lub przesłanie ich do 30 marca 2008 roku.

Z poważaniem:
Wojciech Wasiak, Katarzyna Badowska
Studenckie Bronioznawcze Koło Naukowe „Szare Banderia”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Archeolodzy.org Strona Główna -> Wystawy i konferencje Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB, map.
Archeolodzy.org © 2006-2016
Archeolodzy.org - forum miłośników archeologii.
Słowa kluczowe: archeologia, archeologia polski, archeologia powszechna, archeolodzy, forum archeologiczne, usługi archeologiczne, nadzór archeologiczny, archeo, wykopaliska, praca dla archeologów, praca, nadzory archeologiczne, pracownik techniczny, rysownik, epoka żelaza, epoka brązu, okres latenski, paleolit, mezolit, neolit.