Drodzy Forumowicze,

w tym roku mija 10 lat funkcjonowania forum. Późną wiosną 2005 r. pojawiła się inicjatywa i jej pierwszy, prowizoryczny silnik. Kilka miesięcy później była już nowa domena, serwer, system, grafika, pierwsi użytkowcy, którzy założyli konta i napisali wiadomości. 10 lat to dużo i mało. W skali czasu jaką zwykle operujemy jako archeolodzy to bardzo niewiele. Jeśli jednak uświadomimy sobie, że pierwsze polskie portale internetowe powstały w 1995 roku, można powiedzieć, że połowa tej epoki jest także nasza.

Podsumowując ten okres, bo przecież każda rocznica to czas podsumowań, trzeba zaznaczyć, że zaczynaliśmy jako studenci, w niewielkiej grupie, nieświadomi pojawiających się po drodze trudności, zarówno technicznych, jak i tych życiowych na naszej zawodowej drodze. Obecnie jesteśmy w innym miejscu, z inną wiedzą, umiejętnościami, skupiając uwagę na innej problematyce. Przez ten czas zawsze cieszyły nas wszelkie drobne sukcesy. Forum, wśród archeologów, studentów i sympatyków, dość szybko stało się dynamiczną i rozpoznawalną platformą wymiany informacji. Jako Archeolodzy.org patronowaliśmy kilkunastu mniejszym i większym wydarzeniom wspierając je promocją, miejscem serwerowym czy skromnym banerem na głównej stronie. Forum to jednak przede wszystkim Wy! Serdecznie dziękujemy za wszystkie dyskusje, zarówno te bardzo merytoryczne, zawierające wiele mądrych uwag, praktycznych informacji i odnośników, jak i te emocjonalne w tematach budzących większe kontrowersje.

Przed nami nowy etap. Uznaliśmy, że 10 lat to dobry moment zmianę. Nadchodzi dla nas czas intensywnej pracy nad nową formułą, która zastąpi dotychczasową działalność strony. W najbliższych tygodniach forum zostanie zamknięte, zniknie również dostęp do zawartych treści. Z dużą dozą optymizmu patrzymy w przyszłość, prosimy więc - nie usuwajcie odnośnika do Archeolodzy.org ze swoich zakładek.

Serdecznie dziękujemy za te wspólne 10 lat, życząc Wam pomyślności, spełnienia zawodowego i wielu wspaniałych odkryć. Wierzymy, że to nie koniec naszej wspólnej przygody z archeologią.

Archeolodzy.org

Znaleziono 9 wyników
Forum Archeolodzy.org Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: archeologia XiX
Sismuerte

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 17356

PostForum: Nowożytność i współczesność   Wysłany: 17 Sty 2011, 23:12   Temat: archeologia XiX
W tym roku kopaliśmy Redute Ordona a info na ten temat znajdziesz na stronie urzędu ochoty - dane rzetelne, bo sami tam zamieszczaliśmy, reszta info w necie to raczej kiszka...wiadomo jak to dziennika ...
  Temat: Literatura do ceramki nowożytnej
Sismuerte

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 18170

PostForum: Nowożytność i współczesność   Wysłany: 11 Lis 2010, 23:40   Temat: Literatura do ceramki nowożytnej
Nie wymienie Ci teraz precyzyjnie pozycji ale może nazwiskami: Kruppe, Trzeciecki, Auch, Starski, Gierlach. W X tomie WMA ukaże się mój artykuł, w którym będzie o ceramice z Pałacu Saskiego.
Zajmując ...
  Temat: Czy po sredniowieczu mozemy mowic o archeologii?
Sismuerte

Odpowiedzi: 48
Wyświetleń: 147017

PostForum: Nowożytność i współczesność   Wysłany: 11 Lis 2010, 23:18   Temat: Czy po sredniowieczu mozemy mowic o archeologii?
caly temat jest o tyle skomplikowany ze wartosciujemy wage pewnych wydarzen. wartosciujemy zaleznie od naszych zainteresowan. XX wiek.. chcielibysmy badac pola bitew czy dokumentowac bunkry a czy pozo ...
  Temat: Czy po sredniowieczu mozemy mowic o archeologii?
Sismuerte

Odpowiedzi: 48
Wyświetleń: 147017

PostForum: Nowożytność i współczesność   Wysłany: 11 Lis 2010, 23:08   Temat: Czy po sredniowieczu mozemy mowic o archeologii?
Spotkałem się z definicją iż:
"Archeologia jest nauką o kulturach (i wydarzeniach?) które nie pozostawiły po sobie źródeł pisanych" (zob. Ewa Nowicka "Antropologia Kultury").
Na ...
  Temat: Co to jest?
Sismuerte

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 16293

PostForum: Identyfikacja   Wysłany: 11 Lis 2010, 22:19   Temat: Co to jest?
To już musiał by zobaczy mój szef. On jest specjalistą od krzemieni Smile Może po niedzieli, jak wróci z urlopu.
  Temat: Da się publikować?
Sismuerte

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 11425

PostForum: Varia   Wysłany: 09 Lis 2010, 12:16   Temat: Da się publikować?
A o czym pisałeś? Jeśli coś z Warszawy, ewentualnie Mazowsze to daj znać.
  Temat: Skorupki
Sismuerte

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 17958

PostForum: Identyfikacja   Wysłany: 09 Lis 2010, 11:02   Temat: Skorupki
To z pewnością nie rzym tylko bardziej nowożyty, raczej nawet nie żadne średniowiecze. Zdjęcia nie najlepsze, ale widać pewne cechy wskazujące na nowożytność jak choćby regularne ślady po toczeniu lub ...
  Temat: Ceramika
Sismuerte

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 26160

PostForum: Identyfikacja   Wysłany: 09 Lis 2010, 10:37   Temat: Ceramika
Średniowiecze na bank z tym, że raczej zróżnicowane i wczesne i pełne.
Tak ode mnie to nie szukaj pasjonaty, bo pójdzie później w to miejsce i może niszczyć stanowisko archeologiczne. Pójdź z tym do ...
  Temat: Co to jest?
Sismuerte

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 16293

PostForum: Identyfikacja   Wysłany: 09 Lis 2010, 10:23   Temat: Co to jest?
Może fragment wiórka krzemiennego. Zdjęcie jest bardzo złej jakości, ale raczej to twór ludzki a nie naturalny
 
Strona 1 z 1
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Skocz do:  

Powered by phpBB, map.
Archeolodzy.org © 2006-2016
Archeolodzy.org - forum miłośników archeologii.
Słowa kluczowe: archeologia, archeologia polski, archeologia powszechna, archeolodzy, forum archeologiczne, usługi archeologiczne, nadzór archeologiczny, archeo, wykopaliska, praca dla archeologów, praca, nadzory archeologiczne, pracownik techniczny, rysownik, epoka żelaza, epoka brązu, okres latenski, paleolit, mezolit, neolit.