Drodzy Forumowicze,

w tym roku mija 10 lat funkcjonowania forum. Późną wiosną 2005 r. pojawiła się inicjatywa i jej pierwszy, prowizoryczny silnik. Kilka miesięcy później była już nowa domena, serwer, system, grafika, pierwsi użytkowcy, którzy założyli konta i napisali wiadomości. 10 lat to dużo i mało. W skali czasu jaką zwykle operujemy jako archeolodzy to bardzo niewiele. Jeśli jednak uświadomimy sobie, że pierwsze polskie portale internetowe powstały w 1995 roku, można powiedzieć, że połowa tej epoki jest także nasza.

Podsumowując ten okres, bo przecież każda rocznica to czas podsumowań, trzeba zaznaczyć, że zaczynaliśmy jako studenci, w niewielkiej grupie, nieświadomi pojawiających się po drodze trudności, zarówno technicznych, jak i tych życiowych na naszej zawodowej drodze. Obecnie jesteśmy w innym miejscu, z inną wiedzą, umiejętnościami, skupiając uwagę na innej problematyce. Przez ten czas zawsze cieszyły nas wszelkie drobne sukcesy. Forum, wśród archeologów, studentów i sympatyków, dość szybko stało się dynamiczną i rozpoznawalną platformą wymiany informacji. Jako Archeolodzy.org patronowaliśmy kilkunastu mniejszym i większym wydarzeniom wspierając je promocją, miejscem serwerowym czy skromnym banerem na głównej stronie. Forum to jednak przede wszystkim Wy! Serdecznie dziękujemy za wszystkie dyskusje, zarówno te bardzo merytoryczne, zawierające wiele mądrych uwag, praktycznych informacji i odnośników, jak i te emocjonalne w tematach budzących większe kontrowersje.

Przed nami nowy etap. Uznaliśmy, że 10 lat to dobry moment zmianę. Nadchodzi dla nas czas intensywnej pracy nad nową formułą, która zastąpi dotychczasową działalność strony. W najbliższych tygodniach forum zostanie zamknięte, zniknie również dostęp do zawartych treści. Z dużą dozą optymizmu patrzymy w przyszłość, prosimy więc - nie usuwajcie odnośnika do Archeolodzy.org ze swoich zakładek.

Serdecznie dziękujemy za te wspólne 10 lat, życząc Wam pomyślności, spełnienia zawodowego i wielu wspaniałych odkryć. Wierzymy, że to nie koniec naszej wspólnej przygody z archeologią.

Archeolodzy.org

Znaleziono 7 wyników
Forum Archeolodzy.org Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Szklany koralik
Synec

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 4933

PostForum: Identyfikacja   Wysłany: 08 Cze 2016, 14:51   Temat: Szklany koralik
Ciezko powiedziec, gdzie go znalazles? Niech oceni to jakis fachowiec na zywo
  Temat: Praca dla archeologa
Synec

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 8915

PostForum: Praca   Wysłany: 12 Lis 2015, 16:28   Temat: Praca dla archeologa
Słyszałem że w zimie to raczej martwy okres jest, chyba że praca w biurze? Hmm,?
  Temat: 45 działalności COMBINED PREHISTORIC EXPEDITION
Synec

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 19738

PostForum: Archeologia śródziemnomorska   Wysłany: 20 Paź 2015, 13:00   Temat: 45 działalności COMBINED PREHISTORIC EXPEDITION
Byłem kiedyś w Grecji i zwiedzałem Mykeny - był ktoś? mogę poratować zdjęciami jak ktoś chce:)
  Temat: Wykopaliska we Wrocławiu
Synec

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 8648

PostForum: Odkrycia i wyniki badań   Wysłany: 16 Wrz 2015, 11:12   Temat: Wykopaliska we Wrocławiu
Nie mówię o Muzeum tylko terenie obok Muzeum po lewej stronie (po drugiej stronie jezdni na lewo od Muzeum jednak po tej samej stronie Ul. K. Wielkiego).
  Temat: Upadek średniowiecza = upadek Konstantynopola
Synec

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 4960

PostForum: Średniowiecze   Wysłany: 04 Wrz 2015, 11:35   Temat: Upadek średniowiecza = upadek Konstantynopola
Jak sądzicie czy ogólne przeświadczenie że Konstantynopol upadł bo ktoś wyszedł za mury warowni i zapomniał zamknąć drzwi i tędy się turcy wdarli? Jak dla mnie to ściema, prędzej go przekupili aby tak ...
  Temat: Szlak handlowy z Gdańska do Szczecina
Synec

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 10668

PostForum: Średniowiecze   Wysłany: 30 Lip 2015, 11:40   Temat: Szlak handlowy z Gdańska do Szczecina
Ciekawy pomysł, chętnie taką infografikę zobaczę, jednak tak jak school napisał, czeka Cie dużo pracy... ale myślę że gra warta świeczki...
  Temat: Wykopaliska we Wrocławiu
Synec

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 8648

PostForum: Odkrycia i wyniki badań   Wysłany: 28 Lip 2015, 13:16   Temat: Wykopaliska we Wrocławiu
Witam, nie wiem czy w dobrym dziale piszę, ale nurtują mnie prace archeologiczne koło Muzeum Miejskiego we Wrocławiu przy ul. Kazimierza Wielkiego - słyszał ktoś o nich? Co tam wczesniej stało? Co ma ...
 
Strona 1 z 1
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Skocz do:  

Powered by phpBB, map.
Archeolodzy.org © 2006-2016
Archeolodzy.org - forum miłośników archeologii.
Słowa kluczowe: archeologia, archeologia polski, archeologia powszechna, archeolodzy, forum archeologiczne, usługi archeologiczne, nadzór archeologiczny, archeo, wykopaliska, praca dla archeologów, praca, nadzory archeologiczne, pracownik techniczny, rysownik, epoka żelaza, epoka brązu, okres latenski, paleolit, mezolit, neolit.