Drodzy Forumowicze,

w tym roku mija 10 lat funkcjonowania forum. Późną wiosną 2005 r. pojawiła się inicjatywa i jej pierwszy, prowizoryczny silnik. Kilka miesięcy później była już nowa domena, serwer, system, grafika, pierwsi użytkowcy, którzy założyli konta i napisali wiadomości. 10 lat to dużo i mało. W skali czasu jaką zwykle operujemy jako archeolodzy to bardzo niewiele. Jeśli jednak uświadomimy sobie, że pierwsze polskie portale internetowe powstały w 1995 roku, można powiedzieć, że połowa tej epoki jest także nasza.

Podsumowując ten okres, bo przecież każda rocznica to czas podsumowań, trzeba zaznaczyć, że zaczynaliśmy jako studenci, w niewielkiej grupie, nieświadomi pojawiających się po drodze trudności, zarówno technicznych, jak i tych życiowych na naszej zawodowej drodze. Obecnie jesteśmy w innym miejscu, z inną wiedzą, umiejętnościami, skupiając uwagę na innej problematyce. Przez ten czas zawsze cieszyły nas wszelkie drobne sukcesy. Forum, wśród archeologów, studentów i sympatyków, dość szybko stało się dynamiczną i rozpoznawalną platformą wymiany informacji. Jako Archeolodzy.org patronowaliśmy kilkunastu mniejszym i większym wydarzeniom wspierając je promocją, miejscem serwerowym czy skromnym banerem na głównej stronie. Forum to jednak przede wszystkim Wy! Serdecznie dziękujemy za wszystkie dyskusje, zarówno te bardzo merytoryczne, zawierające wiele mądrych uwag, praktycznych informacji i odnośników, jak i te emocjonalne w tematach budzących większe kontrowersje.

Przed nami nowy etap. Uznaliśmy, że 10 lat to dobry moment zmianę. Nadchodzi dla nas czas intensywnej pracy nad nową formułą, która zastąpi dotychczasową działalność strony. W najbliższych tygodniach forum zostanie zamknięte, zniknie również dostęp do zawartych treści. Z dużą dozą optymizmu patrzymy w przyszłość, prosimy więc - nie usuwajcie odnośnika do Archeolodzy.org ze swoich zakładek.

Serdecznie dziękujemy za te wspólne 10 lat, życząc Wam pomyślności, spełnienia zawodowego i wielu wspaniałych odkryć. Wierzymy, że to nie koniec naszej wspólnej przygody z archeologią.

Archeolodzy.org

Znaleziono 4 wyników
Forum Archeolodzy.org Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Psie lapy na kosciolach
kyu

Odpowiedzi: 48
Wyświetleń: 115150

PostForum: Średniowiecze   Wysłany: 10 Mar 2007, 2:38   Temat: Psie lapy na kosciolach
Tylko właściwie w jaki sposób mieli by te łapy preparować? Też nie jestem specjalistą, ale uważam, że najprostsza 'pieczęć' mogła lepiej spełnić zadanie znacznika. Metalowa litera, cyfra, cokolwiek.
  Temat: Masz aparat fotograficzny? Masz system fotogrametryczny!
kyu

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 13987

PostForum: Wystawy i konferencje   Wysłany: 09 Mar 2007, 17:52   Temat: Masz aparat fotograficzny? Masz system fotogrametryczny!
Hm. Trzeba będzie częściej zaglądać na forum --'
Czy wrocławski instytut organizuje jakąś grupę? Jeżeli tak (i jeżeli nie jest za późno), dwie osoby z pierwszego roku meldują posłusznie, że też chcą ...
  Temat: CAA, Berlin, 2-6 kwietnia 2007
kyu

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 10808

PostForum: Wystawy i konferencje   Wysłany: 10 Gru 2006, 23:25   Temat: CAA, Berlin, 2-6 kwietnia 2007
Hm. A gdyby tak porozmawiać z profesorem Burdukiewiczem o organizacji jakiegoś oficjalnego wyjazdu? On się podobno interesuje Open Source. Pytam, bo jestem z pierwszego roku, i nie wiem czy taka propo ...
  Temat: CAA, Berlin, 2-6 kwietnia 2007
kyu

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 10808

PostForum: Wystawy i konferencje   Wysłany: 10 Gru 2006, 16:30   Temat: CAA, Berlin, 2-6 kwietnia 2007
W przyszłym roku, w Berlinie (2-6 kwietnia), odbędzie się konferencja
CAA - Computer Applications and Quantitative Methods in Archaeology.
http://www.caa2007.de/
Jak sądzicie, czy możliwe jest do ...
 
Strona 1 z 1
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Skocz do:  

Powered by phpBB, map.
Archeolodzy.org © 2006-2016
Archeolodzy.org - forum miłośników archeologii.
Słowa kluczowe: archeologia, archeologia polski, archeologia powszechna, archeolodzy, forum archeologiczne, usługi archeologiczne, nadzór archeologiczny, archeo, wykopaliska, praca dla archeologów, praca, nadzory archeologiczne, pracownik techniczny, rysownik, epoka żelaza, epoka brązu, okres latenski, paleolit, mezolit, neolit.